Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Wybór odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
środa, 13 listopada 2013 10:16

O kredytach konsolidacyjnych mówi się głośno, choć nie każdy jest pewny, aby go wziąć. Boimy się formalności, obawiamy się, czy aby na pewno wszystkie zadłużenia będą spłacone, przeraża nas jedna, większa rata kredytu. Trzeba jednak całość prześledzić dokładnie, by móc wyciągnąć z tego dobre wnioski.

Pomoc w doborze kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to po pierwsze jedna rata, zamiast kilku innych. Po drugie, zdecydowanie mniejsze miesięczne zadłużenie, niż w przypadku kilku rat, które ze sobą zliczymy. Po trzecie wygoda, na jakiej każdemu z nas powinno zależeć.

Jeśli stawiamy na kredyt konsolidacyjny, wówczas chcemy połączyć wszystkie zadłużenia w jedną ratę. Pragniemy również wydłużyć okres kredytowania, zyskując jedną ratę, na którą będzie w danym dniu miesiąca nas stać. Kredyty konsolidacyjne mogą również zwiększyć naszą zdolność kredytową, a dzięki hipotece ustanowionej na nieruchomość, można w dużym stopniu zmniejszyć marżę.

Jakie kredyty można skonsolidować? Tak naprawdę wszystkie- począwszy od kredytów mieszkaniowych, przez samochodowe, gotówkowe, po kartę kredytową i linię debetową na rachunku bieżącym. Oczywiście, w zależności od banku, możemy wybrać różną walutę, aczkolwiek najczęściej banki oferują kredyty konsolidacyjne w walucie PLN.

Dokonajmy przykładu, jakim jest kilka zobowiązań, połączonych w jedną całość.

Mamy do spłaty na chwilę obecną:

Kredyt samochodowy

14% oprocentowania

20 000 złotych razem

470złotych raty miesięcznej

Pożyczka

17% oprocentowania

30 000 złotych razem

 

750 złoty raty miesięcznej

Karta debetowa

20% oprocentowania

7 000 złotych razem

350 złoty raty miesięcznej

Kredyt mieszkaniowy

5% oprocentowania

250 000złotych razem

1450 złoty raty miesięcznej

RAZEM:

 

 

3 000 złotych miesięcznie

 

Jeśli postawimy na kredyt konsolidacyjny, wówczas uzyskamy jedną ratę kredytu, która wyniesie nas przy dobrej ofercie 1400zł. Faktem jest, że będziemy spłacać te zobowiązania zdecydowanie dłużej, ale miesięczna rata kredytu będzie o tyle niższa, że opcja ta okaże się być dla każdego z nas na pewno lepsza i korzystniejsza.

Do jakiego więc banku udać się po kredyt konsolidacyjny? Które banki warto wziąć pod uwagę?

ALIOR BANK

Ten bank ma do zaoferowania kredyt konsolidacyjny w kwocie do 150 000 złotych, bez żadnych zabezpieczeń. Okres kredytowania dopasowany do możliwości kredytobiorcy. Maksymalny czas, nawet do 10 lat. Możliwość zyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Dość dobra przyznawalność kredytów.

BANK MILLENIUM

Drugą propozycję ma dla nas Millenium, oferując kredyt konsolidacyjny do 30 lat kredytowania. Sumą, na jaką można się zapożyczyć jest 90% wartości nieruchomości, która idzie pod zastaw kredytu. Każdy kredytobiorca może zdecydować się na raty stałe lub malejące, może również spłacić kredyt wcześniej.

PKO BP

Największy bank na rynku, również ma dla swoich klientów ofertę w postaci kredytu konsolidacyjnego. Kwota kredytu wynosi maksymalnie 80% wartości nieruchomości. Kredyt udzielany jest w walucie polskiej. Maksymalny okres kredytowania wynosi 25 lat.

Na pewno warto przed podpisaniem umowy i podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić kilka banków i zobaczyć, co konkretny może nam dać. Im lepiej wybierzemy, tym korzystniejsza będzie dla nas oferta i tym więcej uda nam się zaoszczędzić. Dobry wybór to gwarancja pełnego zadowolenia! Na to stawiajmy!

Poprawiony: środa, 13 listopada 2013 11:02
 

Komentarze   

 
+1 #1 Zakapi 2013-11-13 11:07
Koniec roku 2013 to zwykle większe zapotrzebowanie na kredyty konsolidacyjne i ja też szukam czegoś dla siebie, może ktoś mi udzieli konsolidacji bo mam dość tych długów, jak to mówią fachowcy zroluje sobie długi he he
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Udostępnij znajomym: