Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Ranking 50 największych banków w Polsce czyli gdzie po kredyt konsolidacyjny? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
czwartek, 25 lipca 2013 15:54

Planując kredyt konsolidacyjny musimy zaufać jednemu z banków komercynjnych do tego stopnie aby rzeczywiscie ludzie w nim pracujacy pomogli nam pozbyć się długów a nie jeszcze bardziej je powiększyć.

Miesięcznik Bank, po raz osiemnasty przeprowadził ranking pod nazwą "50 największych banków w Polsce".

Czołówka wygląda następująco. Największy, najpotężniejszy, bezkonkurencyjny i ceniony od lat- PKO BANK POLSKI S.A. To właśnie on znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu 50 największych banków według Miesięcznika Finansowego BANK. Nagrodę główną odebrał prezes zarządu Zbigniew Jagiełło. Drugie miejsce zyskał Bank Peako S.A., zaś trzecie BRE Bank S.A.

Oczywiście w konkursie tym brano pod uwagę również i inne kategorie, chcąc w zależności od wachlarza usług, ukazać najlepsze i najbardziej cenione placówki bankowe, które my klienci wybieramy, decydując się na konkretną ofertę z wachlarza usług i produktów.

Kategoria Consumer Finance
Wśród banków oferujących kredyty konsumenckie, pierwsze miejsce zajął Bank Pocztowy S.A. Nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Szymon Midera. Na drugim miejscu uplasował się Idea Bank S.A. Trzecie zaś miejsce przypadło Alior Bank S.A. Alior zresztą zdobywał już chyba wszystkie nagrody jakie można było przyznać zarówno za kredyty konsumenckie i te konsolidacyjne a także za innowacyjność w obsłudze elektronicznej klientów i za nową markę Sync.

Kategoria finansowanie nieruchomości
Wśród tej kategorii, prawdziwym triumfatorem został Deutsche Bank PBC S.A. Statuetka powędrowała do prezesa zarządu Leszka Niemyckiego. Na drugim miejscy znalazł się Idea Bank S.A. Zaś trzecie miejsce zajął Euro Bank S.A.

Kategoria sprawność działania
Wśród banków, które okazały się niezawodne pod względem sprawności działania, pierwsze miejsce przyznano Santander Consumer Bank S.A. Nagroda powędrowała w ręce prezesa zarządu Arkadiusza Przybyła. Na Santander jednak bysmy uważali. Dochodzą sygnały od klientów że po przejeciu przez nich BZ WBK klient który spóźni się kilka dni ze spłatą raty np. karty kredytowej dostaje bardzo szybko pismo przypominające o zadłużeniu które kosztuje klienta aż 25 zł! Na drugim miejscu uplasował się Bank Handlowy w Warszawie S.A. Zaś trzecie miejsce otrzymał Deutsche Bank Polska S.A.

Wyróżnienia specjalne
Wśród wyróżnień specjalnych, Miesięcznik Finansowy BANK przyznał dwie nagrody: ,,Innowator Rynku Bankowego 2012 roku” i ,,Wizjoner Rynku Bankowego 2012 roku”. Tytuł innowatora uzyskał prezes zarządu PKO Banku Polskiego S.A. Zbigniew Jagiełło. Nagrodę zyskał dzięki otwarciu pierwszego na rynku internetowego konta dla dzieci o nazwie SKO- a więc znanej dobrze idei lat 80-tych Szkolnej Kasie Oszczędności, a także dzięki Kredytowi Obrotowemu MSP i platformie LEM, będącej formą konsolidacji rynku inwestorów kapitałowych i polskich przedsiębiorców. Tytuł wizjonera poszedł z kolei w ręce prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego. Za co? Przede wszystkim za udaną operację połączenia macierzystej instytucji z Kredyt Bankiem.

Ogromna impreza, duże przedsięwzięcie, masa zaproszonych gości. Warto z pewnością tego typu eventy organizować, by móc przekonać się, które banki zasługują na uznanie i z którymi współpraca, może okazać się czystą przyjemnością.

A Ty, który bank cenisz sobie najbardziej? Czy ukazany powyżej ranking spełnia Twoje oczekiwania? Stawiaj na te placówki, które są w stanie zaspokoić Twoje potrzeby i wymagania jeżeli chodzi o każdy kredyt, gotówkowy, hipoteczny lub właśnie konsolidacyjny.
 

Poprawiony: czwartek, 25 lipca 2013 16:29
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Udostępnij znajomym: