Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Poradnik konsumenta- jak nie wpaść w spiralę długów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
piątek, 09 marca 2012 13:22

Zarobić duże pieniądze i zostać milionerem jest bardzo trudno. Trzeba poświęcić na to dużo czasu, siły i ciągłych wyrzeczeń, by móc dojść do wyznaczonego celu. Zostać dłużnikiem, osobą przegraną, czy po prostu człowiekiem, który stracił wszystko- niezwykle szybko. To na co pracujemy przez całe życie, może jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle przepaść, zniknąć i się skończyć.

Bez wątpienia człowieka gubią kredyty. Ludzie często zapożyczają się w bankach, biorąc kredyt za kredytem. To na nowy, piękny, modny samochód, to na własne mieszkanie, to na wycieczkę dookoła świata, czy kupno nowego sprzętu RTV do domu. W tym miejscu należy jednak zadać sobie pytanie- czy warto? Czy dobrze jest zadłużać się w banku, pożyczać pieniądze i żyć z ciągłą świadomością długu?

Wszystko zależy od tego, w jakiej człowiek jest sytuacji. Tak naprawdę jednak łatwo można wpaść w spiralę długów, z której potem niezwykle ciężko jest wyjść. Co więc robić, by nie stać się człowiekiem przegranym? Jak postępować, by ta spirala długów nie dosięgła właśnie nas? Najprościej można byłoby rzec, że nie należy się zadłużać.

Żyjemy jednak w takim świecie, gdzie kredyty zaczynają być usługami na porządku dziennym. Oczywiście można je wziąć, ale powinno się dwa razy zastanowić, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Czy potrzebny jest nam w tej chwili telewizor? Czy faktycznie nasz stary samochód nie nadaje się już do niczego? Czy musimy decydować się na zmianę mieszkania na większe, jeśli nie mamy pewności co z naszą pracą? Nie warto zaciągać długów na rzeczy, które nie są nam na daną chwilę potrzebne. Może lepiej poczekać kilka miesięcy na nowy sprzęt, odłożyć pieniądze i kupić go potem za swoje oszczędności.

Tak naprawdę wpadając w spiralę długów, nie zaczyna się od wielkiego kredytu na przykład na dom, czy mieszkanie. Ludzie często zapożyczają się na małe sumy i ich nie spłacają. Odsetki rosną, pojawiają się kolejne długi i następne. Taka osoba budzi się dopiero, gdy ma do spłacenia kilkanaście tysięcy i nie wie nawet, od czego by zacząć. Nie chcąc wpaść w spiralę długów, a więc i tym samym nie zaciągać długów, warto najpierw zwrócić uwagę na swoje wydatki. Skoro z danej usługi nie korzystam, po co za nią płacę? Skoro czegoś nie lubię, dlaczego w  tym uczestniczę? Robiąc sobie takie podsumowanie, często można znaleźć dodatkowe pieniądze, które pozwolą nam na przeznaczenie ich na dany cel.

Biorąc kredyt, powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Czy ma on ubezpieczenie? Jakie są prowizje i opłaty? Jaki rodzaj kredytu i czas kredytowania będzie najbardziej opłacalny? Musimy zrobić wszystko, by płacić na czas, gdyż ponaglenia i monity, również wciągają nas w kolejne długi.

 

Poprawiony: piątek, 09 marca 2012 13:26
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Udostępnij znajomym: