Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Poradnik konsumenta- gdzie pożyczyć pieniądze będąc zadłużonym? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
piątek, 09 marca 2012 13:41

Będąc osobą zadłużoną, bardzo często trudniej jest starać się o kredyt w banku, którym chcielibyśmy spłacić zaległe długi. Banki nie są ufne wobec swoich Klientów i wolą skupiać się na sprzedaży takich usług, których Klienci na  pewno ich nie zawiodą. Cóż więc robić? Czy będąc dłużnikiem, można starać się o jakąkolwiek formę pożyczki?

Na pewno są banki, które mogą przedstawić pewne oferty osobom zadłużonym. Dobrym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny. Czym jest? Jest rozwiązaniem na posiadanie kilku kredytów naraz. Zamiast płacić kilka rat do różnych banków i spłacać raty z dużym, zróżnicowanym oprocentowaniem, banki oferują osobom zadłużonym taki kredyt konsolidacyjny, polegający na spłaceniu zaległych kredytów i otrzymaniu jednego rozłożonego na dłuższy okres czasu, który ma niższą ratę i bardzo często też niższe oprocentowanie.

Co jednak zrobić, jeśli bank nie chce dać nam już pożyczki? Z pewnością w dzisiejszych czasach, idealnym rozwiązaniem są parabanki, czyli jednostki gospodarcze, które są prywatnymi firmami świadczącymi usługi finansowe, podobnie jak to czynią placówki bankowe. Oczywiście nie każda osoba może taki parabank prowadzić. Potrzebny jest w tym celu człowiek posiadający stosowne wykształcenie, wiedzę i kompetencje. Aby otworzyć parabank trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje i minimalne wyposażenie kapitałowe. Osoby zadłużone mogą starać się o takie pożyczki, gdyż firmy tego typu nie biorą pod uwagę zdolności kredytowej i historii danego petenta.

To jednak, że dana osoba otrzyma pożyczkę od parabanku, nie świadczy o tym, że dużo na tym zyska. Parabanki bowiem wysoko oprocentowują swoje pożyczki, a więc pożyczają pieniądze, ale trzeba płacić dużą ratę zawierającą obok kapitału także koszty prowizji i odsetki.

To co również należy mieć na uwadze to fakt, że Parabanki wiedząc o niewiarygodności osoby starającej się o kredyt oddłużeniowy, często oferują pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jeśli osoba nie będzie spłacać rat, wtedy parabank otrzymuje daną nieruchomość - uwaga - czytajmy uważnie umowę z parabankiem aby nie zostać w jednej chwili bezdomnym.

Jak więc widzimy w tego typu usługi wpisane jest dużo ryzyko. Często pożyczka oddłużeniowa, zwana inaczej pożyczką z komornikiem, może uratować komuś życie. Łatwo jest jednak taki kredyt wziąć gorzej, gdy nie ma się pieniędzy na jego spłatę. Wtedy można popaść z jednej skrajności w drugą, pozostając bez pieniędzy, nieruchomości za to z jeszcze większym długiem.

Nie można się zadłużać, jeśli nie ma się bardzo ważnego powodu, bądź jeśli nie jest się pewnym, że będzie się miało na spłatę tego zobowiązania. Kredyt bowiem jest wziąć łatwo, ale spłacić go, niestety już nie tak prosto. Aby nie wpaść w spiralę długów, trzeba zawsze dwa razy pomyśleć, zanim zechce się pożyczyć pieniądze.

 

Komentarze   

 
-1 #10 Radny 2013-03-28 18:53
Cytuję Kasia:
...Czy jest szansa że udałoby się to korzystnie załatwić??

Witam, Trzeba by przyjrzeć się tym zaległościom i wpisom w BIK. Może pani spróbować przez wniosek u góry strony po prawej w Aliorze.
Cytować
 
 
+1 #9 Kasia 2013-03-28 14:58
Witam,

Interesuje mnie kredyt konsolidacyjny na około 110 tyś. Nie mam żadnego zabezpieczenia majątkowego. Pracuję od dłuższego czasu na umowę o pracę na czas nieokreślony - za około 4000 netto. W BIKU zapewne jestem, ale raczej nie na duże kwoty i z tego co pamiętam to nigdy nie przekroczyłam 90 dni (Jednak moje największe zobowiązanie tj. duża kwota w SKOK jest spłacana zawsze terminowo). Mam właśnie trochę dosyć ich krótkiego czasu kredytowania (było 5 lat) Teraz jest 10 ale przedłużenie obecnej pożyczki jest niopłacalne bo koszty są ogromne. Chciałabym właśnie wydłużych okres do jakichś 7 - 10 lat oraz spłacić kartę kredytową i dwa małe kredyty ratalne. Czy jest szansa że udałoby się to korzystnie załatwić??
Cytować
 
 
+1 #8 Radny 2012-12-11 12:30
Cytuję antoni:
Chcialbym uzyskac kredyt w wys.60 tys.zl na dlug prywatny.pracuje w UK.zarobki 5 tys . m/c ? nie posiadam konta bankowego w Polsce.

Witam, większość twierdzi że nie mozna takiego kredytu uzyskać w Polsce przy pracy w UK ale sprawa wygląda nie tak bardzo źle. Są banki które umożliwiają zaciągnięcie kredytu przy pracy w UK lub gdzie indziej za granicą wymagają tylko potwierdzenia zatrudnienia i wkładu własnego 20-40% przy kredytach hipotecznych a przy konsolidacyjnyc h warto zadzwonić lub wysłać wniosek do Banku BPH, PKO BP, Getin BAnku, Banku Millennium lub do BZ WBK.
Cytować
 
 
+1 #7 antoni 2012-12-10 22:17
Chcialbym uzyskac kredyt w wys.60 tys.zl na dlug prywatny.pracuj e w UK.zarobki 5 tys . m/c ? nie posiadam konta bankowego w Polsce.
Cytować
 
 
+1 #6 Radny 2012-10-21 13:42
Cytuję Małgorzata:
Witam!Zwracam się do Państwa z prośbą o jak najszybszą pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego na okres 15 lat, zadłużenie 160 tys. dochód netto mój to 2580 zł(do ręki). Pracuję na czas nieokreślony.Nie mam żadnego zabezpieczenia majątkowego.Mam na utrzymaniu studiująca córkę.

Wszystko zależy od poręczenia. Jeżeli ma pani możliwość zastawienia nieruchomości lub blokady na rachunku z oszczędnościami itp to nie powinno być problemu z uzyskaniem kredytu konsolidacyjneg o. Proszę wypełnić szybki wniosek o kredyt z menu u góry po prawej stronie. Alior ma dużą przyznawalność kredytów konsolidacyjnyc h.
Cytować
 
 
+1 #5 Małgorzata 2012-10-21 09:33
Witam!Zwracam się do Państwa z prośbą o jak najszybszą pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjneg o na okres 15 lat, zadłużenie 160 tys. dochód netto mój to 2580 zł(do ręki). Pracuję na czas nieokreślony.Ni e mam żadnego zabezpieczenia majątkowego.Mam na utrzymaniu studiująca córkę.
Cytować
 
 
+1 #4 Radny 2012-10-11 17:53
Cytuję MARTA:
szukam kredytu konsolidacyjnego na min . 10 lat moje dochody to zaledwie 1900 zł netto /msc . nie mam zadnego zabezieczenia majatkowego . prosze o pomoc

Witam, proszę o maila na (lub przez formularz w zakładce kontakt)z informacją czy jest pani sama czy zamężna. Jeżeli jest pani "singielką" to proszę o informację o miesięcznych wydatkach na spłatę dotychczasowych rat kredytów które chce pani skonsolidować.
Cytować
 
 
+1 #3 MARTA 2012-10-11 16:47
szukam kredytu konsolidacyjneg o na min . 10 lat moje dochody to zaledwie 1900 zł netto /msc . nie mam zadnego zabezieczenia majatkowego . prosze o pomoc
Cytować
 
 
+1 #2 Radny 2012-07-21 14:57
Jeżeli jest pani pewna że za długi byłego męża musi pani odpowiadać (najlepiej udać się do prawnika i przedstawić swoją sytuację - od 2005 roku prawo zmieniło się na korzyść drugiego z współmałżonków jeżeli np. nie udzieliła pani zgody na zaciągnięty dług męża, i jednak musi pani spłacić kredyt męża to oczywiście w grę wchodzi kredyt konsolidacyjny. Niestety przy takich dochodach może być potrzebny zastaw majątkowy na jakąś nieruchomość lub samochód. Proszę próbować w bankach i SKOK-ach
Cytować
 
 
+2 #1 Ewa 2012-07-20 18:45
Witam
Szukam pomocy chciałabym uzyskac kredyt na spłate długu po byłym mezu moje dochody wynosz łacznie 1400zł. pracuje na czarno prosze o pomoc ,
Dziekuje i pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Udostępnij znajomym: