Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Kredyty konsolidacyjne na przełomie 2012 i 2013 roku - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
środa, 26 grudnia 2012 16:22

Kredyty konsolidacyjne cieszą się w ostatnich miesiącach dużą popularnością. Żyjemy w czasach gdzie większość z Nas ma na sobie ciężar spłaty kilku rat i rozwiązanie w postaci konsolidacji kilku rat w jedną jest często jedynym ratunkiem by ocalić domowy budżet i spłacać swoje zobowiązania w terminie.

Poniżej chcielibyśmy przedstawić ofertę kilku najlepiej notowanych w Polsce banków jeśli chodzi o ofertę kredytów konsolidacyjnych podsumowującą rok 2012 i wkraczającą w 2013.

 

BANK

PKO BP

BZ WBK

ALIOR BANK

BANK BPH

OKRES KREDYTOWANIA

DO 25 LAT

DO 30 LAT

DO 10 LAT

DO 20 LAT

KWOTA MAKSYMALNA

DO 80% NIERUCHOMOŚCI

DO 60% WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI

150 TYS. BEZ ZABEZPIECZENIA

DO 80% NIERUCHOMOŚCI JEŚLI KWOTA KREDYTU MIESZKANIOWEGO PRZEKRACZA 50%

ZABEZPIECZENIE

HIPOTEKA

HIPOTEKA LUB UMOWA Z TOWARZYSTWEM UBEZPIECZENIOWYM

BRAK

HIPOTEKA LUB UMOWA Z TOWARZYSTWEM UBEZPIECZENIOWYM

WALUTA

PLN, CHF, EUR, USD

PLN, EUR

PLN

 CHF, PLN, USD, EUR

 

Jeden z najbardziej popularnych kredytów proponuje bank PKO BP. Można w nim skonsolidować zarówno swoje kredyty jak i inne zobowiązania finansowe. Bank dopuszcza przeznaczenie 40% kredytu konsolidacyjnego na spłatę innych celów. Kredyty udzielane są w różnych walutach – PLN, CHF, EUR, USD. Spłata kredytu może być rozłożona na 25lat. Zaś maksymalna wartość takowego kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie kredytu. Raty mogą być zarówno równe jak i malejące.

Kolejnym bankiem proponującym takie rozwiązanie jest Bank Zachodni WBK. Konsolidacja przyznawana jest do okresu 30lat w złotówkach lub też Euro. Na życzenie klienta bank może zastosować karencję w spłacie w okresie 36 miesięcy od momentu uruchomienia kredytu. Zabezpieczeniem kredytu jest albo hipoteka lub też ubezpieczenie kredytu w odpowiednim Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Nowość na rynku zaproponował w ostatnim czasie Alior Bank. Daje on gwarancję najniższej raty. Jeśli w dwa tygodnie po otrzymaniu pożyczki inny bank zaproponuje nam lepsze warunki – Alior Bank obniży pożyczkę do tej oferty. Ponadto można uzyskać nawet do 150 tysięcy złotych bez zabezpieczenia. Ratę można jednak rozłożyć do maksymalnie 10lat.

Kolejnym mocno reklamowanym kredytem tego typu jest kredyt konsolidacyjnym w Banku Bph. Można nim spłacić zobowiązania takie jak: debet w rachunku osobistym, zadłużenie na karcie kredytowej, pożyczkę gotówkową, kredyt samochodowy, kredyt konsumpcyjny czy też kredyt mieszkaniowy. Maksymalny okres spłaty kredytu to 20 lat. Kredyt udzielany jest w różnych walutach – CHF, PLN, USD lub EUR. W obcych tylko dla osób uzyskujących dochody w tych walutach bądź posiadających aktywa w tych walutach. Maksymalna kwota kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości, jeśli zobowiązania wynikające z kredytu mieszkaniowe stanowią min. 50% ogólnej kwoty kredytu, 60% jeśli kredyt mieszkaniowy nie przekracza 50%. Nie jest określona minimalna kwota kredytu. Podstawowym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest hipoteka oraz cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Poprawiony: środa, 26 grudnia 2012 16:38
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Udostępnij znajomym: