Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Kredyty konsolidacyjne jako produkt bankowy a nie parabankowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
piątek, 22 listopada 2013 20:47

Kredyty konsolidacyjne cieszą się w Polsce niezwykle dużą popularnością. Ludzie, którzy mają masę kredytów mniejszych, wybierają jeden większy, zyskując nie tylko wygodę płacenia, ale także dużo niższe oprocentowanie, co jest zdecydowanie bardziej korzystne i opłacalne.

To, co najważniejsze- kredyty konsolidacyjne udzielają banki, a nie Parabanki. Jest to tylko i wyłącznie oferta, jaką mają dla nas właśnie placówki bankowe. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani takim produktem i taką ofertą, spójrzmy na propozycję, jaką ma nam do zaoferowania sporo banków i wybierzmy taką, jaka jest dla nas najlepsza.

Kredyt jest to produkt bankowy, który zabieramy w banku, zazwyczaj na dłuższy czas. Pożyczka jest to produkt pozabankowy, który udzielają firmy pożyczkowe, zwane parabankami. W przypadku kredytów, różne są ich rodzaje, w zależności od celu, w jakim go bierzemy.

Wyróżnić możemy więc: kredyty gotówkowe na dowolny cel, kredyty samochodowe na różnego rodzaju pojazdy, kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub budowę domu, a także bardzo popularne w ostatnich czasach kredyty konsolidacyjne, które są jednym, dużym kredytem, pozwalającym na spłatę mniejszych zobowiązań wobec kilku banków naraz. Są na tyle korzystne, że bierzemy je na długi okres kredytowania, mamy niskie oprocentowanie i ratę miesięczną kredytu na tyle niską, że jest nas na nią po prostu stać.

Dlaczego Parabanki nie mogą udzielać kredytów? Czym różnią się od banków?

Najlepiej pokazać dokładnie, czym są banki i jakie są ich cechy charakterystyczne. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej zrozumieć, czym z kolei Parabanki nie są.

 • Banki posiadają licencję bankową, która nadana jest przez Komisję Nadzoru finansowego. Na stronach internetowych KNF znajduje się spis placówek, które taki dokument posiadają.
 • Banki w Polsce działają, jako banki państwowe, spółdzielcze i banki w formie spółek akcyjnych.
 • Nazewnictwo to kolejna kwestia. Instytucja finansowa, która nie jest bankiem, nie ma prawa tej nazwy używać w swojej nazwie, chyba, że mówimy o SKOK-ach, które działają na innej mocy.
 • Banki gromadzą depozyty w formie gotówkowej i tylko one mogą to robić.

To, co więc mogą i co robią banki, nie mogą z kolei robić Parabanki. Udzielanie kredytów jest czynnością banku i żadna instytucja pozabankowa nie ma do tego prawa. Jeśli więc chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, skierujmy swoją uwagę tylko i wyłącznie na propozycję instytucji bankowych.

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2013 20:56
 

Komentarze   

 
+1 #1 Sachar 2013-11-26 20:19
Jak dla mnie chwilówki by mogły też pomóc w konsolidacji zadłużenia tylko taki kredycik na 10 000 zł jakby procentowały po swojemu to by wyszło 2x tyle do spłaty :lol:
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Udostępnij znajomym: