Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Kredyty i pożyczki oddłużeniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
piątek, 09 marca 2012 13:20

Nie tylko bank może udzielić nam  kredytu. Dziś, w XXI wieku istnieją bowiem różnego rodzaju instytucje pozabankowe, które działając na podobnych warunkach, świadczą usługi pożyczania pieniędzy swoim Klientom. Warto w chwili obecnej zwrócić uwagę na kredyty i pożyczki oddłużeniowe, które w ostatnich czasach cieszą się niezwykle dużą popularnością. Czym więc one są? Na jakich warunkach są nam udzielane? Kto może nam takiego kredytu udzielić?

Kredyt lub pożyczka oddłużeniowa jest usługą pozabankową, którą w potocznej nazwie określa się mianem kredytu z komornikiem. Dlaczego więc tak? Przede wszystkim z racji tego, że w przypadku kredytów bankowych, praktycznie żaden bank nie chce udzielić Klientowi pożyczki, jeśli ten ma już nad sobą komornika. Dla banku taka osoba jest mało wiarygodna, by mogła taką pożyczkę spłacić. Pojawiają się więc na rynku instytucje pozabankowe, które oferuję kredyty oddłużeniowe, w których to osoba mająca komornika, może się o niego właśnie ubiegać. Celem takiego kredytu jest spłacenie długów i wyjście na prostą. Na pewno idealnym porównaniem kredytu oddłużeniowego, jest kredyt konsolidacyjny. Wiele ich łączy, ale wiele też ich dzieli. Na pewno warto więc wspomnieć o tym, by każdy miał pewność, o co chce się domagać i na co w przyszłości stawiać. Różnice są widoczne niemal na pierwszy rzut oka.

Kredyt konsolidacyjny jest usługą bankową, oddłużeniowy zaś pozabankową. W przypadku tego pierwszego, wcale nie jest koniecznie branie pożyczki pod zastaw. Dana osoba może po prostu chcieć obniżyć sobie koszty wielu rat i decyduje się na jedną, spłacając pozostałe. W przypadku kredytu oddłużeniowego, zawsze bierze się go pod zastaw hipoteki. Dla prywatnych firm rzeczą wiadomą jest fakt, że dany Klient nie jest osobą wiarygodną. Przecież decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ nie może sobie poradzić ze spłatą długu. W ten sposób firmy chcąc nie ponosić strat, w przypadku braku wpłaty na konto rat, biorą po prostu hipotekę. Różnicą jest również to, iż bank zawsze sprawdza Klienta w BIK-u, zaś parabank nie. Jeśli  chodzi o wspólne cechy takich kredytów, kwestią nadrzędną jest przede wszystkim fakt, iż o obydwa kredyty starają się już osoby, które posiadają na swoim koncie inne kredyty i zobowiązania, bądź nie są w stanie ich wszystkich razem spłacić. Człowiek nie mający długów i kredytów, z całą pewnością nawet na takie rozwiązanie nie patrzy. O kredyty konsolidacyjne i oddłużeniowe, starają się zawsze kredytobiorcy w ostateczności.

Czy można jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepsze są banki, czy może prywatne firmy zwane parabankami? Na pewno nie do końca, gdyż każdy ma nam do zaoferowania coś zgoła innego. Tak naprawdę jednak, najpierw należy wybrać się do banku, a dopiero potem postawić na instytucje pozabankowe, gdyż tam łatwiej zdobyć kredyt, ale przez większe oprocentowanie, trudniej go spłacić.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Udostępnij znajomym: