Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Kredyt konsolidacyjny dla firm - czy warto? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
środa, 24 kwietnia 2013 12:07

Czy kredyt konsolidacyjny dla firm może być lekiem na problemy finansowe?

Wzięcie kredytu to tak zwane ,,małe piwo” w porównaniu z tym, jak szybko można wpaść w lawinę długów i niezapłaconych należności. Dziś postaramy się zająć dogłębnie kwestią kredytów konsolidacyjnych, które mogą okazać się rozwiązaniem pomagającym nam w spłacie kilku firmowych zobowiązań. Czy warto jest brać? Czy kredyty konsolidacyjne są lekiem na kłopoty finansowe danej firmy, działalności, przedsięwzięcia? Postaramy się w tym artykule odpowiedzieć na to, jakże ważne dla wielu pytanie.

Jeśli wpadliśmy w lawinę długów, mamy problem z płynnością finansową, nie wiemy, jak możemy poradzić sobie z zaciągniętymi pożyczkami, powinniśmy wziąć pod uwagę dwa rozwiązania. Pierwsze- zamknięcie firmy, jeśli widzimy, że nasza działalność nie jest już opłacalna i nic nie jesteśmy w stanie dla niej już zrobić. Drugie- konsolidacja zadłużenia, a więc kredyt konsolidacyjny, który pozwoli nam spłacić wszelkie zobowiązania, zyskując jeden większy, z dużo lepszym oprocentowaniem i dogodną formą płatności.

Jeśli mamy różne kredyty w wielu bankach, mamy nie tylko różne terminy spłaty, do każdego inne oprocentowanie, to jeszcze ciągły stres i nawarstwiające się problemy. Stawiając na kredyt konsolidacyjny, otrzymujemy jedną, dużą pożyczkę, która ma zdecydowanie niższe oprocentowanie i dzięki której możemy uzyskać jedną, comiesięczną ratę i zdecydowanie mniej problemów i kłopotów. Oczywiście rozwiązanie to nie jest dla każdego. Aby otrzymać taki kredyt, trzeba mieć do dyspozycji nieruchomość. Może ona być naszą własnością lub może być własnością kogoś, kto zgodzi się na obciążenie jego hipoteki. Co więcej, kredytobiorca starający się o taki kredyt, musi również mieć dobrą opinię banków. Jeśli zwlekamy z płatnościami lub jeśli banki mają przez nas problemy, niestety na kredyt konsolidacyjny nie mamy co liczyć.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny na firmę?

 1. Jeśli posiadamy liczne kredyty, karty debetowe, pożyczki gotówkowe. Stawiając na jeden kredyt, otrzymamy niższe oprocentowanie, a co za tym idzie więcej pieniędzy na nasze potrzeby.
 2. Jeśli tracimy płynność finansową i mamy problem z dłużnikami. Wybieramy kredyt konsolidacyjny, a więc obniżymy miesięczne zobowiązania i będziemy mogli poprawić sytuację naszej działalności.
 3. Jeśli nie mamy środków finansowych, ze względu na duża ilość zobowiązań. Możemy postawić na taki kredyt, na dogodnych dla nas warunkach, tym samym zmniejszając kwotę kredytu i otrzymując dodatkowe środki na potrzeby własne.

Najważniejsze korzyści wzięcia przez firmę kredytu konsolidacyjnego, to:

 • Jedna, dogodna do spłaty rata
 • Wydłużony okres kredytowania
 • Zwiększenie zdolności kredytowej
 • Obniżenie marży, dzięki zabezpieczeniu w postaci hipoteki

Gdzie warto wziąć kredyt? Który bank zaoferuje nam najlepsze rozwiązania? Oczywiście wybór dobrej placówki bankowej jest priorytetem. Im lepszego dokonamy wyboru, tym więcej będziemy czerpać z tego tytułu korzyści. Banki znajdujące się w czołówce, to:

Alior Bank
Wybierając kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, ten spłaci za nas wszelkie zobowiązania, a my uzyskamy jedną ratę, odpowiedni okres kredytowania i najlepsze dla nas warunki. Możliwość zapożyczenia na kwotę 150 000PLN bez zabezpieczeń i poręczycieli. 0% prowizji, okres kredytowania do 10 lat, minimum formalności i najkorzystniejsze oprocentowanie.

BGŻ
Wybierając kredyt konsolidacyjny w BGŻ otrzymuje się niskooprocentowaną pożyczkę, która zamieni się w jedną, zastępującą wszelkie inne zadłużenia. Okres kredytowania do 25 lat. Raty stałe lub malejące. Minimum formalności. Kwota kredytu od 50 000PLN-500 000PLN, w zależności od posiadanej nieruchomości.

Deutsche bank
Wybierając Deutsche Bank, jako placówkę, w której chcemy otrzymać kredyt konsolidacyjny, zyskamy kwotę do 150 000PLN, oprocentowanie już od 9,5%, okres kredytowania do 84miesięcy, a do tego minimum formalności, szybką decyzję i wygodną do spłaty jedną ratę z jednym terminem płatności. Zastąp kilka kredytów jednym, który da Tobie satysfakcję i pełne zadowolenie.
 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Udostępnij znajomym: