Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Konsolidacja zadłużenia lepszym rozwiązaniem niż pożyczki bez BIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
środa, 21 listopada 2012 16:24

Na każdym kroku placówki bankowe zachęcają klientów do wzięcia kredytu. Ciekawa oferta, opłacalna inwestycja, dogodne warunki spłaty, a do tego najniższe oprocentowanie na rynku. Czyż można byłoby chcieć czegoś więcej? Wydaje nam się, że warto wziąć na nowy komputer, że dobrze byłoby pojechać na wczasy, dodatkowo zrobić remont mieszkania, a na to wszystko wymienić całą garderobę. Skoro bank oferuje nam ciekawą ofertę, dlaczego nie można byłoby z niej skorzystać, prawda?

Konsolidacja zadłużenia rodziny

Niestety, stojąc w tej kolejce przyszłych kredytobiorców, nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że tam po drugiej stronie, pracownik musi wyrobić swój miesięczny limit sprzedaży, musi zachęcić Cię do wzięcia kredytu, do tego pokazuje Ci jedną stronę medalu, a tak przypadkiem zapomina o tym, co istotne, a więc o wadach, ukrytych kruczkach i masie pojawiających się później problemów i nieprzyjemności. Zainteresowani wszystkimi ofertami bankowymi, rozpoczynamy swoistą walkę o każdy ciekawy kredyt, o opłacalną pożyczkę, o odpowiedni produkt bankowy. Mija trochę czasu, a my zdajemy sobie sprawę z tego, co zrobiliśmy. Wysokie oprocentowanie, comiesięczne raty, różne terminy spłaty, wiele banków, a nade wszystko brak gotówki i siwe włosy na głowie. Tym najczęściej kończy się szalona zabawa z kredytami i branie tego, co podsuwają nam niemal pod nos placówki bankowe.

Niestety przed tym nie uciekniemy. Zazwyczaj każdy z nas, choć raz w życiu da się wrobić w takie swoiste koło, z którego po prostu wydaje się, że nie ma  wyjścia. To miały być dogodne do spłaty raty, najniższe oprocentowanie i zero wad. A dlaczego nagle to wszystko nas przerasta? Dlaczego od razu, musimy spłacić kredyt z tak duża nadwyżką? Jeśli podpisaliśmy umowę i staliśmy się kredytobiorcami, nic już więcej w tej kwestii nie jesteśmy w stanie zdziałać. Można jedynie zdecydować się na jedno rozwiązanie, które choć w małym stopniu, pozbędzie nas problemów i pozwoli stracić przy tym jak najmniej- kredyt konsolidacyjny, jako najlepsze rozwiązanie życiowych błędów, złych decyzji finansowych i brania tak zwanych ,,łatwych” kredytów.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Co możemy dzięki niemu zyskać? Co nam zapewni? Co da? Najprościej mówiąc, jest to długoterminowy kredyt, który przeznaczony jest na spłatę wszelkich naszych zobowiązań finansowych, względem wszystkich banków, w których mamy zaciągnięte pożyczki. Mając kredyt mieszkaniowy, kredyt na samochód, dodatkową pożyczkę gotówkową, a nade wszystko debet w banku, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, spłacić wszystkie zaległe kredyty i mieć jedną ratę, jedno oprocentowanie i dogodne warunki zapłaty.

Biorąc kredyt konsolidacyjny, można spłacić nim między innymi: wszelkie zaległe kredyty, debety i zadłużenia na kartach kredytowych, a także dodatkowe wydatki, które możemy przeznaczyć na dowolny przez nas cel.

Jakie więc kredyt konsolidacyjny daje nam korzyści? Podstawową zaletą jest zamiana kilku kredytów na jeden. Dostajemy więc stosunkowo tańszy produkt, a do tego nie martwimy się o różne terminy płatności i różnorodne przelewy do kilku banków. Jedna rata, jeden termin, jedno zobowiązanie. Kredyty konsolidacyjne są zdecydowanie tańsze, niż wszelkie inne pożyczki, zabierane przez kredytobiorców. Biorąc je, otrzymujemy zdecydowanie niższą ratę, tym samym oszczędzając pieniądze, które możemy przeznaczyć na inny cel. Co więcej, tego typu kredyty mogą zastąpić wszelkie inne, możemy brać je w jednej walucie i zamieniać na inną, bez ponoszenia z tego tytułu opłat, a nade wszystko stawiać na ubezpieczenie kredytu, które jest dla nas rozwiązaniem w razie utraty zdrowia, pracy, czy ewentualnej śmierci.

Ze względu na tak duże korzyści kredytów konsolidacyjnych, stają się one coraz bardziej popularne i pożądane. Placówki bankowe wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują takie rozwiązania, dzięki którym nawet i z najgorszej sytuacji, można po prostu wyjść. Wystarczy wybrać stosowny bank, postawić na określony produkt bankowy i zdecydować się na to, co okaże się być najlepszą z możliwych inwestycją, inwestycją, od której może zależeć dalsze nasze życie.

Wziąć kredyt nie jest sztuką, ale sztuką jest go spłacić. Jeśli straciliśmy grunt pod stopami i borykamy się z masą kredytów, warto wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny, który okaże się lekiem na całe zło. Niższe oprocentowanie, dłuższy czas kredytowania, dogodne do spłaty raty. Czyż można chcieć w takiej sytuacji czegoś więcej?

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 16:38
 

Komentarze   

 
+1 #1 konsolidacja 2013-08-05 08:46
Wszystko zależy od sytuacji. Jesli problemy są przejściowe i na przykład brakuje nam tylko na jedną ratę lub nie chcemy się spóźnić w terminach warto jest skorzystać z szybkiej pożyczki bez bik ale dosłownie "na chwilę" wiedząc, że za określony czas ją spłacimy. W ten sposób unikniemy negatywnego wpisu do BIK. Jeśli jednak mamy ciągle problemy finansowe i ledwo wiążemy koniec z końcem z pewnością lepsza będzie konsolidacja, która podratuje trochę miesięczny budżet. Decyzje jednak trzeba podjąć jak najwcześniej!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Udostępnij znajomym: