Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Konsolidacja zadłużenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
wtorek, 11 czerwca 2013 17:37

Kredyty konsolidacyjne stały sie obecnie coraz bardziej popularne i konieczne. Żyjemy w czasach, w których, jak mawia wielu, więcej wydajemy, niż zarabiamy. To sprawia, że zaciąganie szybkich pożyczek, branie kredytów, czy korzystanie z kart kredytowych, stało się po prostu normą. Bardzo często zapominając się, możemy popaść w lawinę długów, a dalej kłopotów, problemów i stale rosnących zobowiązań. Konsolidacja zadłużeń wydaje się być jedną z najlepszych opcji, na jakie tylko można byłoby postawić. Czy jest ona opłacalna? Czy korzystniej jest wybrać kredyt konsolidacyjny i płacić jedną ratę zamiast kilku? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie artykule.

To, co powinno stanowić początek naszych zebranych tu wiadomości- konsolidacja zadłużenia w większości wiąże się z niższą ratą, ale nigdy, bądź prawie nigdy nie związana jest z niższym kosztem kredytu. Potencjalne oszczędności, jeśli się pojawią wynikają czasami z niższego oprocentowania lub z wydłużenia okresu spłat zadłużeń. Możemy więc postarać się rozłożyć kredyty na dłuższy okres kredytowania, a tym samym zyskać lepszy komfort finansowy spłacając niższą, miesięczną ratę zobowiązania. Z pewnością bowiem nasz portfel nie ucierpi tak bardzo, gdy spłacamy 600zł kredytu konsolidacyjnego, niż 1100zł wszelkich innych zobowiązań.

Kiedy konsolidacja zadłużenia opłaca się, a kiedy jest zbędna?
Czy opłaca się wybrać konsolidację zadłużeń? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę trzeba wziąć pod uwagę wiele różnorodnych kwestii, w tym przede wszystkim opłacalność danego rozwiązania. Sprawdźmy, czy kredyt konsolidacyjny będzie bardziej opłacalny, niż inne zobowiązania, jakie musimy uiścić.

Jeśli już w tym momencie wiemy, że w kolejnych miesiącach nie wystarczy nam na wszystkie raty, warto na pewno postarać się o jeden kredyt z niższą ratą, którą jesteśmy w stanie spłacić. Im lepiej uda nam się obronić, tym większa szansa, że nie spotkamy się z bankowymi windykatorami. Jeśli z kolei do końca pozostało nam kilka różnych rat, a kredyt konsolidacyjny zobowiązywałby nas na kolejne lata, nie warto na takie rozwiązanie się decydować, bo jest ono po prostu niekorzystne. Lepiej spłacić te kilka ostatnich zobowiązań i zostać w pełni z czystą kartą.

Na pewno konsolidacja zadłużenia jest korzystna, jeśli chcemy zmniejszyć ratę miesięczną naszych zobowiązań. Lepiej bowiem zapłacić jedną ratę na którą nas stać, niż nie płacić innych zadłużeń, bo nie ma na to już pieniędzy. Zastanówmy się jednak zawsze nad konsolidacją dokładnie. Czasami lepiej jest wziąć karencję, a więc okres, w którym nie trzeba spłacać kredytu. Można zobaczyć, co lepiej spłacić szybko, a co można rozłożyć na bardziej korzystne raty. Wzięcie kredytu konsolacyjnego jest w przyszłości informacją dla wielu banków, że dany kredytobiorca miał już problem ze spłatą rat, a więc trudniej mu będzie w przyszłości jakikolwiek kredyt uzyskać.

Weźmy pod uwagę wszelkie za i przeciw i postawmy na to, co okaże się być dla nas najbardziej korzystne, najlepsze i w pełni opłacalne.

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2013 17:41
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Udostępnij znajomym: