Kredyt konsolidacyjny i oddłużeniowy

Dynamika wzrostu udzielania przez banki kredytów na cele konsumpcyjne w roku 2015 powinna wynieść około 5%. W porównaniu do rekordowego pod tym względem ubiegłego roku przyrost będzie średni. W samym 2014 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i banki wyniosła około 78 miliardów zł.

Spłacalność tych 7 600 000 kredytów nie jest zła. Wskaźnik spłacalności, im większy tym lepszy, w skali od 0 do 100 wynosi 62,9. Miejmy nadzieję że będzie się jeszcze poprawiał na skutek rekordowo niski stóp procentowych i tańszych kredytów.

Kontakt

Długi starszych osób PDF Drukuj Email
Wpisany przez Doradca kredytowy   
środa, 11 grudnia 2013 13:11

Dlaczego coraz częściej słyszymy o długach osób starszych? Czy osoby w podeszłym wieku zapożyczają się na kredyty? Badania pokazują, że komornicy coraz częściej wysyłają do ZUS wnioski o zajęcie emerytur i rent. Gazeta Wyborcza alarmuje, że winą jest branie kredytów przez dzieci i wnuki seniorów. Problem jest coraz większy i trudno jest sobie z nim poradzić.

W bydgoskim ZUS-ie takie problemy to żadna nowość. W porównaniu z rokiem poprzednim, ilość świadczeń emerytalno-rentowych, z których komornicy potrącają długi jest dużo większa. W Słupsku, co 14 emeryturę i rentę zajmuje komornik.

Prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki, jest pewny, że za taką sytuację seniorów odpowiadają właśnie najbliższe osoby. Te proszą babcie i dziadków o pomoc, a Ci chętnie tą pomocą służą. Wnuki potrafią zdziałać cuda i wystarczy dobra rozmowa, by dziadkowie zgodzili się na każdą opcję. Wierząc, że wnuki spłacą kredyt, zaciągają go. Ci jednak nie płacą, a problem spada na kredytobiorców, którzy czasami nawet nie są świadomi, z jakimi problemami się zmagają.

Zajmując się takim tematem, warto spojrzeć na wszystko przez aspekt moralny. Jakim trzeba być człowiekiem, by oszukać własnych dziadków? Jak można kosztem najbliższych dbać o swoje interesy? Przecież Ci ludzie wiele lat pracowali, aby zyskać emeryturę. Wzięli kredyt, bo chcieli pomóc, a teraz walczą z komornikami. Bezduszność nie zna granic. Trzeba być pozbawionym całkowicie jakichkolwiek uczuć, by móc postąpić w ten sposób. A jednak! Problem rozciąga się na coraz szerszą skalę.

Oczywiście znajdą się i osoby, które będą szli za młodymi. Wielu bowiem uważa, że banki nakładają zbyt duże wymagania, którym młodzi ludzie nie są w stanie po prostu sprostać. Coraz większe bezrobocie, wielu studentów, którzy nigdy nie znajdą pracy w swoim zawodzie, zakładanie rodzin bez perspektyw na przyszłość. Chwytając się ostatniej deski ratunku, stawiają na dziadków, którzy zawsze są skorzy do pomocy. O ile jeszcze taki kredyt spłacają, o tyle nie musimy tutaj ostrzyć pazurów. Gorzej jednak, jeśli świadomie proszą dziadków o pomoc i już z góry są zdania, że nie będą kredytu spłacać. W takich bowiem przypadkach, od razu skazują swoich najbliższych na ogromne problemy.

Jeśli nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o pieniądze lub/i politykę. Niestety, każdy po raz kolejny pokazuje, że problemem jest to, co związane z szeroko pojętą polityką. Społeczeństwo kłóci się z rządzącymi i z sobą nawzajem. Każda kolejna ustawa lub rozporządzenie przynosi więcej szkód, niż pożytku. Niestety problem z jakim zmagają się seniorzy jest coraz gorszy i nikt nie wie, jak uświadomić takich ludzi, że nawet z rodziną i dobrym sercem, mogą popaść w ogromne problemy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondaż anonimowy

Ile wynosi Twoje zadłużenie
 

Ostatnio komentowane

 • Poradnik konsumenta- jak usunąć swoje dane z BIK, jak możemy być wpisani do BIK-u?

  Bartłomiej 05.10.2015 08:07
  Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z was ma jakieś problemy z BIKIEM, to serdecznie zapraszam do kontaktu ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Ilona 11.03.2015 11:55
  W Warszawie to jest High - Life. Całe życie w korkach i 300 tys zl za kawalerke, he he. Oprócz ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czynszówki dla osób z niską zdolnością kredytową

  Andżelika 10.03.2015 21:37
  Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy.

  Czytaj więcej...

   
 • Ceny mieszkań w dół

  Mks 08.03.2015 18:37
  Ceny działek wciąż wysokie 300 zł za m2 to duża przesada w czystszych miastach. I pomysleć że w latach ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kredyty konsolidacyjne w 2014 roku

  Ukarain 20.02.2014 21:08
  Jak na Ukrainie nie dojdą do porozumienia to złotówka poleci na łeb na szyję i znowu kredyciarze ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Udostępnij znajomym: